point news
Новости
  • 18
  • 0
  • 1129

Micu si-a petrecut Revelionul la Rezina

Petru Galca alias Micu a fost transferat din izolatorul Centrului Anticoruptie din Chisinau inapoi la Penitenciarul Nr. 17 din Rezina, unde sunt detinute persoanele condamnate pe viata, pentru infractiuni grave si deosebit de grave. Sefa Serviciului de presa al Centrului Anticoruptie, Angela Starinschi, a declarat pentru StireaZilei.md ca detinutul a fost mutat inapoi la Rezina pe 30 decembrie, in baza unei hotarari judecatoresti. Condamnat la detentie pe viata pentru organizarea unei grupari ...

Petru Galca alias Micu a fost transferat din izolatorul Centrului Anticoruptie din Chisinau inapoi la Penitenciarul Nr. 17 din Rezina, unde sunt detinute persoanele condamnate pe viata, pentru infractiuni grave si deosebit de grave.


Sefa Serviciului de presa al Centrului Anticoruptie, Angela Starinschi, a declarat pentru StireaZilei.md ca detinutul a fost mutat inapoi la Rezina pe 30 decembrie, in baza unei hotarari judecatoresti.


Condamnat la detentie pe viata pentru organizarea unei grupari criminale, Micu a fost adus in capitala pe 15 noiembrie si inchis in subsolul Centrului pentru Combaterea Infractiunilor Economice si Coruptiei.


Potrivit CCIEC, el a fost transferat “in legatura cu efectuarea unor actiuni de urmarire penala intr-un alt dosar, in care este invinuit de vatamarea intentionata grava a integritatii corporale”.

Anterior, autoritatile au infirmat temerile comunistilor ca in acest fel ar fi fost pregatita eliberarea lui Micu si au dat asigurari ca, dupa ancheta, detinutul se va intoarce la inchisoarea din Rezina.


Petru Galca (Popovici), cunoscut drept Micu, este prima autoritate criminala din Moldova, care s-a invrednicit de statutul de “hot in lege”, fiind incoronat in anul 1993, la Moscova. In 2004, el a fost condamnat la detentie pe viata pentru infiintarea unui grup criminal, fiind invinuit, totodata, de organizarea unor omoruri, colectarea de fonduri pentru lumea interlopa, portarma, trafic de droguri si extorcare de bani. Avocatii lui Galca au contestat decizia instantei la Curtea Europeana pentru Drepturile Omului.


Anchetatorii l-au mai acuzat pe Galca de comandarea a doua asasinate de rezonanta. Este vorba de omorul a doi lideri ai lumii interlope din Republica Moldova, cunoscuti ca Jeka si Zelionai.
http://stireazilei.md/c-2167-6706,Micu-si-a-petrecut-Revelionul-la-Rezina

18 коммент. Добавить
mihaiviteazul 3 января 2011, 13:04 block
mihaiviteazul
mihaiviteazul
3 января 2011, 13:04

eiiii comiiii !! ei aiuresc !

0
пэдро 3 января 2011, 13:12 block
пэдро
пэдро
3 января 2011, 13:12

опять комы обосрались

0
arkus1 3 января 2011, 14:24 block
arkus1
arkus1
3 января 2011, 14:24

Коми хотябы его поймали и посадили, а либерасты только пи....здеть могут.

0
пэдро 3 января 2011, 14:48 block
пэдро
пэдро
3 января 2011, 14:48

пока пи дят тока комы

0
bит 3 января 2011, 15:27 block
bит
bит
3 января 2011, 15:27

ну конкретно щяс протрынделись комми, много шуму насчет освобождения Мику подняли именно они.

0
gato 3 января 2011, 15:37 block
gato
gato
3 января 2011, 15:37

так комикам только дай повод они и станут лепить горбатого)но за лживую информацию вообщето наказывать надо..берегитесь НИТовцы))

0
тореадор 3 января 2011, 16:34 block
тореадор
тореадор
3 января 2011, 16:34

шуму насчет освобождения Мику подняли именно они... Не подняли бы - тогда точно бы освободили! А так засцали...

0
atmanprim 3 января 2011, 16:37 block
atmanprim
atmanprim
3 января 2011, 16:37
0
grot1 3 января 2011, 17:11 block
grot1
grot1
3 января 2011, 17:11

ну ты и задрот +10000000

0
траншейный бык 3 января 2011, 18:19 block
траншейный бык
траншейный бык
3 января 2011, 18:19

Мику стал просто не нужен в это время, когда ситуация была не предсказуема, его привезли в город для общего руководства братвой .

0
valu 3 января 2011, 18:34 block
valu
valu
3 января 2011, 18:34
траншейный бык
вся реплика свернуть

• ТРАНШЕЙНЫЙ БЫК

0
Nc35YyPk4r 3 января 2011, 18:43 block
Nc35YyPk4r
Nc35YyPk4r
3 января 2011, 18:43

ВОРОНИНА за его провокацию и ложь посадить вместе с МИКУ, не пожизненно, а хотябы на день! Тогда пионеры, комсомольцы и колхозники Молдовы точно останутся без любимого вождя!

0
пэдро 3 января 2011, 18:50 block
пэдро
пэдро
3 января 2011, 18:50

воронина отдать пидарасам на одну ночь - потом расстрелять ! чтоб подох опушеным

0
кум 3 января 2011, 19:05 block
кум
кум
3 января 2011, 19:05
valu
посадить вместе с МИКУ, не пожизненно, а хотябы на день...
вся реплика свернуть

"...посадить вместе с МИКУ, не пожизненно, а хотябы на день..."

0
траншейный бык 3 января 2011, 20:50 block
траншейный бык
траншейный бык
3 января 2011, 20:50

Пидрыло в петушатню тебя надо бы на сутки ,гузло у тебя прострелено, а вот фуфло почистить не мешало бы и выдерни передние зубья, что бы лучше тереть за Лупу, когда сосать будешь.

0
djin 3 января 2011, 20:55 block
djin
djin
3 января 2011, 20:55

Луиза ты где??? Каску надеть плз )))надеть= надень ))

0
gato 4 января 2011, 22:04 block
gato
gato
4 января 2011, 22:04

нет ну реально без шуток..когда уже у нас начнут отвечать за откровенно ложную информацию??

0
djin 5 января 2011, 05:02 block
djin
djin
5 января 2011, 05:02
gato
когда уже...
вся реплика свернуть

))) никогда )))

0
вперед →
Ошибки:

ссылка на видео

  • Ссылка на видео неправильная